077-211-0313

בחירת הבד לחליפת חתן

ארגון חתונה הוא עסק לא פשוט בכלל. בין הקייטרינג ורשימת האורחים לשמלת הכלה, השיער והאיפור, עניינים של מה בכך כמו בחירת הבד שממנו תהיה עשויה חליפת החתן נדחקים פעמים רבות לסוף ולא זוכים לתשומת הלב הראויה. בפועל, סוג הבד של החליפה יכול להיות גורם משמעותי ביותר בהרגשה של החתן לאורך כל האירוע, ובחירה לא נכונה יכולה להוביל לערב שלם של אי-נוחות, הזעה ומחנק.

חשוב לזכור – איך שאתה מרגיש משתקף באיך שאתה נראה. חליפה מבד שיתאים לגוף שלך ולמזג האוויר תאפשר לך להרגיש בנוח, לרקוד ולבלות בחופשיות ולהיות שמח יותר ביום החשוב.

אם כך, כיצד בוחרים את הבד המושלם? ראשית, חשוב להביא בחשבון את סוג האירוע המתוכנן. אם מדובר בחתונת גן בשעות הצהריים בקיץ, מומלץ לבחור בדים טבעיים ונושמים, ורצוי אפילו ללכת על גוונים בהירים שיתחממו פחות. אם מדובר, לעומת זאת, בחתונת אולם בחורף, אפשר לבחור בדים כבדים וחמים יותר שיתנו לחליפה בדרך כלל מראה מהודר יותר ויוכלו לשמש למגוון אירועים חשובים בעתיד.

בדים טבעיים כמו פשתן הם בחירה נפוצה בקרב ישראלים מכיוון שהם נושמים, סופגים זיעה והמראה המשומש שלהם נראה אופנתי למדי. עם זאת, חולצת פשתן תהיה מלאה בקמטים ברגע שתוציא אותה מהמכנס. בדים סינטטיים הם אטומים וחמים יותר, נושמים פחות ואינם סופגים זיעה. היתרון שלהם הוא בכך שאינם מתקמטים בקלות, כמו הפשתן או הכותנה. ישנם בדי פוליאסטר איכותיים מאוד העשויים בטוויה שיוצרת מאין חורים מיקרוסקופיים בבד שדרכם עובר אוויר.

הבד הטוב ביותר לחליפה עצמה הוא בד 100% צמר מסוג 'סופר 100' או 'סופר 120' זהו בד קל ואיכותי במיוחד הנעשה בטוויה צפופה מאוד. התוצאה היא בד גמיש, עדין וקל במיוחד. הבד המתאים ביותר לחולצת הכפתורים הוא כותנה. חולצות מ-100% כותנה הן איכותיות יותר, נוחות יותר וסופגות זיעה. כמו כן, ישנן חליפות שבהן נעשה שילוב עם בדים נוספים כמו לייקרה, ויסקוזה וספנדס. לכל מראה וסגנון יש את הבדים ההולמים אותו יותר, כך שחשוב להתאים את הבדים בתלבושת כולה בצורה נכונה.

בסופו של דבר, חשוב להבין מאילו בדים עשויות החליפות השונות ולבחור את המתאימים ביותר עבורך. בדים איכותיים יותר הם תמיד בחירה מעולה, אבל איכותם באה לידי ביטוי גם במחיר, כך שיש מקום גם לשיקולים כספיים.

התייעץ עם המומחים בחנות ובחר את הבד המושלם כך שתיראה נהדר ותרגיש בנוח לאורך כל הערב.