077-211-0313

המדריך המלא לבחירת חליפת חתן

אנו רגילים לחשוב שהכלה ושמלתה המפוארת הן מרכז העניינים בכל חתונה, ולכן גברים רבים לא מייחסים חשיבות רבה למורכבות שבבחירת החליפה, שאותה ילבשו באחד האירועים המכוננים ביותר בחייהם. גם לגברים מגיע להיראות נכון, להרגיש נפלא וללבוש חליפה שתהלום את האירוע המכובד. כיום חליפות חתן נחשבות לפריט לבוש אופנתי ויוקרתי היכול, בניגוד לשמלות הכלה, לשמש גם לאירועים נוספים בעתיד, כך שבחירת חליפה נכונה עשויה להתברר כהשקעה מצוינת במלתחה של כל גבר.

ישנם סוגים רבים של חליפות חתן ומחירן נע בין מאות לאלפי שקלים, לכן חשוב לדעת כיצד לבחור את החליפה המושלמת מבלי לחרוג מהתקציב. אם כך, מה כדאי להביא בחשבון כשבוחרים חליפת חתן?

איפה משיגים חליפת חתן?

ישנן שלוש אפשרויות עיקריות העומדות בפני מי שמחפש חליפת חתן – לקנות, לשכור או להזמין אצל תופר/ת. חתנים המתכננים ללבוש את החליפה רק פעם אחת בחייהם ולאחר מכן להניח אותה בארון לנצח, יבחרו פעמים רבות לשכור חליפה. עם זאת, רוב הגברים מעדיפים לקנות חליפה חדשה שאף אחד לא לבש לפניהם ולהרגיש הכי טוב שאפשר ביום החשוב. הזמנת חליפה אצל תופרת יכולה להוזיל את העלות לעומת קניית חליפה של מעצב, אבל חשוב להבין שלא תהיה אפשרות להחליף את החליפה אם יתברר שהיא אינה מונחת כמו נכון. אמנם ישנן תופרות מנוסות ומקצועיות מאוד, אך התוצר הסופי יהיה מחייב ולא יהיה לך את החופש למדוד חליפות שונות ולבחור מראש את זו שתתאים הכי טוב. חשוב להרכיב את התלבושת כולה ולראות כיצד כל חלקיה משלימים זה את זה. בחנות תוכל ליהנות ממגוון רחב של חליפות, למדוד אותן ולהרכיב תלבושת שלמה במקום, כולל נעליים ואביזרים נלווים.

על מנת לבחור את החנות הנכונה חשוב קודם כל לוודא שמדובר באנשי מקצוע מנוסים המבינים בחליפות חתן ובאופנת גברים. אל תתבייש לשאול שאלות ולדרוש הסברים כדי להבין אם מי שעוזר לך אכן יודע מה הוא עושה. עקב המורכבות שבבחירת החליפה המושלמת, חשוב לקנות במקום המציע יחס אישי וליווי צמוד שיאפשרו לך להבין את כל האפשרויות העומדות בפניך ולקבל החלטות נכונות. כמו כן, חשוב לבדוק שטווח המחירים בחנות מתאים לתקציב שלך.

איזה סוג חליפת חתן כדאי לבחור?

ישנם סוגים שונים של חליפות המתאימים לסוגי אירועים וטעמים אישיים שונים. על מנת לבחור את החליפה המתאימה ביותר, חשוב ליידע את המוכר בפרטי האירוע – סגנון החתונה, סגנון שמלת הכלה, האם מדובר בחתונת צהריים או ערב, באיזו עונה יתקיים האירוע, האם מדובר בחתונה באולם או בגן וכו. סטייליסט מקצועי יעזור לך להתאים את החליפה לאירוע, כך שתראה מצוין ותרגיש נוח. בנוסף, חשוב להתאים את החליפה למבנה הגוף ולאישיות. בסופו של דבר, ההרגשה והנוחות חשובים לא פחות מהמראה, שכן חתונות הן בדרך כלל אירוע מרגש, חם, אינטנסיבי ומלא באנשים. החליפה המושלמת תאפשר לך לנוע בחופשיות, לרקוד וליהנות בחתונה ללא מגבלות מיותרות.

בגדול, חליפות מתחלקות לשני סוגים– חליפות אלגנטיות וחליפות ספורט. גברים רבים בישראל מעדיפים חליפות ספורט המאפשרות מרווח תנועה גדול ונוחות, ומתאימות לחובבי הסגנון המודרני. חליפות אלגנטיות יכולות להיות מורכבות משני חלקים שלושה חלקים (עם ווסט). חליפת שלושה חלקים נראות מהודרת ונוצצת יותר, אך הווסט מוסיף משקל ומחמם. לכן, בתנאי מזג האוויר הישראלי, גברים רבים מעדיפים חליפת שני חלקים, בעיקר בחתונות קיץ.

החליפות שונות זו מזו גם בצבע, בגזרה, בדוגמאות ובסוג הבד. באופן כללי, לחתונות קיץ יתאימו חליפות בגוונים בהירים (לבן או שמנת) ומבדים קלים ונושמים, בעוד שלחתונות חורף יתאימו בעיקר חליפות כהות (כחול או שחור) מבדים כבדים יותר. חליפות פסים יוצרות מראה גבוה יותר וחליפות עם משבצות יתאימו דווקא לגברים הגבוהים יותר. לבעלי מבנה גוף רחב מומלץ ללכת על גוונים כהים שיחמיאו לגזרה שלהם.

למידע נוסף, מומלץ לקרוא את המדריך לבחירת הבד לחליפת החתן.

מה חשוב לדעת לפני?

מומלץ לקרוא קצת באינטרנט ולהבין אילו טרנדים חמים קיימים באופנת הגברים לפני שבוחרים חליפה. מומלץ מאוד להגיע עם ראש פתוח ולנסות דברים חדשים. זה לא מחייב ואתה עלול להיות מופתע. גברים רבים דוחים את בחירת החליפה שאיתה יעמדו מתחת לחופה לרגע האחרון, ולא מביאים בחשבון שתהליך בחירת החליפה והרכבת התלבושת הסופית יכול לקחת גם שבועיים-שלושה ולכלול מדידות, תיקונים, התאמות אביזרים נלווים, בחירת נעליים וכו. מומלץ בחום להתחיל את התהליך מוקדם כדי לא למהר ברגע האחרון ולקבל החלטות תחת לחץ. ביום האירוע עצמו מומלץ לבצע מדידות אחרונות בחנות עצמה. כדאי גם לתכנן מראש את האביזרים הנלווים או לרכוש אותם ביחד עם החליפה להשגת הלוק הכולל המושלם!